woman-in-red-long-sleeve-shirt-sitting-on-chair-while-3791134

Czas by poznać wady i zalety pracy zdalnej. Czy każdy może być Wirtualną Asystentką?

Cześć!

Dziś będzie artykuł o pracy zdalnej. Jej wadach i zaletach. Przygotowany został przez Anne Lewandowską – osobę która jak mało kto zna się na tym temacie. Anna już od 6 lat pracuje zdalnie i cały czas to lubi. Zobaczcie jakie zalety no i wady niesie ze sobą praca w domu. Niestety praca w domu ma też swoje wady i to wcale nie małe. Nie będę was zanudzał. Miłej lektury!

 

W obliczu zagrożenia epidemią, w chorobie, czy chociażby mrozie zdalna praca wydaje się być super rozwiązaniem. Niektórzy są szczęśliwi, że nie muszą wstawać 2 h wcześniej by dojechać do pracy, zostać w domu w dresie i nie martwić się co zabrać na lunch. W przerwie można wstawić pranie, przygotować obiad lub nadrobić zaległości w serialu.

Czas by poznać wady i zalety pracy zdalnej. Czy każdy może być Wirtualną Asystentką? 1Bardzo szybko okazuje się jednak, że zdalna praca wcale nie jest taka super i co więcej wcale nie jest dla każdego.

Po pierwsze, musisz mieć ogromną samodyscyplinę, by nie narobić zaległości i nie zawieść zaufania szefa czy osoby zlecającej pracę. Po drugie, sama musisz zadbać by mieć dobry Internet, by tusz lub papier w drukarce się nie skończył, pies, żeby nie szczekał kiedy prowadzisz negocjacje.

aha…a co jak popsuje się komputer lub zawiesi system? co jak nie do końca znasz program, na którym Klient chce pracować…..? nie przyjdzie miły pan z działu IT by Ci pomóc…
Po trzecie (moje ulubione) rodzina

i znajomi…dzwonią w każdej chwili (bo przecież w domu siedzisz), czasem wpadają na niezapowiedzianą kawę. Co lepsi dziwią się, że nie miałaś czasu zrobić obiadu, zakupów, remontu……..przecież ciągle w domu jesteś.

Wspomnę jeszcze tylko o matkach małych dzieci….kiedy są chore i nie idą do szkoły/przedszkola/żłobka nikt nie staje na głowie (tata, babcia, teściowa), bo przecież matka w domu siedzi….wtedy pracujesz (lub usiłujesz pracować ) z biegającą po klawiaturze sztuczną żyrafą, z kluskami na ramieniu i naklejkami w notesie w którym od 6 rano starasz się odhaczyć kolejną pozycję.

Wbrew pozorom ogrom pułapek czyha na Ciebie w domu.

Są jednak przywileje, które dobrze wykorzystane -przynajmniej dla mnie – zdecydowanie rekompensują wymienione wady.

Nie tracisz czasu na dojazd do pracy co w skali tygodnia przy najmniejszej odległości (licząc 30 minut w jedną stronę) daje 5 H !!!

5H – kto z Was pracujących na etacie ma tyle czasu w tygodniu by się uczyć, odkrywać nowe programy, testować aplikacje ułatwiające codzienne obowiązki?

Sama ustalasz priorytety, sama jesteś strategiem, szefem i egzekutorem. Jeśli jesteś ambitna i zdyscyplinowana szybko zaczynasz czerpać z tego energię. Nie jesteś korporacją -nazwą firmy- jesteś Panią X, szarą eminencją, którą Klienci (choć nie znają) doceniają.

Pracuje zdalnie 6 lat, nie daję już się łapać w pułapki. Znajomi też wiedzą, że tylko pilną sprawą mogą zawracać mi głowę w ciągu dnia.

Obecna sytuacja w kraju i na świecie wysyła pracowników do domów, daje możliwość pracy zdalnej. Ci którzy sobie z nią poradzą, i być może ją polubią pewnie zastanowią się czy już tak nie można na stałe. Pracodawcy natomiast (MAM OGROMNA NADZIEJĘ) – zaufają.
Zrozumieją, że brak fizycznej obecności osoby w pokoju obok to wcale nie brak kontroli jej pracy.

Niekiedy osoby pracujące zdalnie są dużo bardziej wydajne niż osoby, które nie muszą udowadniać co w danym dniu zrobiły. Liczniki, raporty, timesheety, faktura tylko za przepracowany czas. Oszczędność na kosztach związanych z utrzymaniem etatowego pracownika, wyposażeniem miejsca pracy, L4, urlopy, etc. Dla dużych firm to tylko koszty, jednak dla początkujących przedsiębiorców to ogromne wydatki.

Będzie to czas na ogromny przełom w poznaniu zalet pracy zdalnej. Pracownicy – wykażcie się, pracodawcy – zastanówcie. Wszyscy z każdego miejsca z jakiego pracujemy róbmy to co lubimy, najlepiej jak umiemy i tak by przede wszystkim nam się podobało.

Korzystając z moich usług masz copywritera, człowieka od WordPressa, aktualizacji strony www, prowadzenia mediów społecznościowych, robienia infografik, prezentacji, zestawień, itp. – w jednej osobie. Zatrudniasz mnie, a masz cały zespół 😊
www.dodatkowapararak.pl zapraszam.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś poznać szczegóły współpracy, zapraszam na niezobowiązującą rozmowę, przekonasz się, że razem będzie łatwiej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.