91599982_2819607658147291_192016966918078464_n

Czy warto uczyć się on-line?

Dzisiejszy tekst przygotowała dla nas Katarzyna Wójcik – lektor i metodyk języka angielskiego. Właścicielka szkoły językowej Angielski Online Wrocław Stabłowice oraz grupy na Facebooku Motywacja Do Angielskiego. Więcej informacji o Kasi znajdziecie na końcu tego tekstu. Miłej lektury 🙂

Czy nauka on-line jest dla mnie?

Nauczę się języka angielskiego, schudnę, rzucę palenie – to jedne z najpopularniejszych postanowień. I choć są diametralnie różne, mają pewien wspólny mianownik.

Jak pisał Ernest Hemingway o walce z nałogiem: „To jest dziecinne proste. Robiłem to już setki razy”. Można byłoby również powiedzieć: “ zaczynałem wiele razy!”.

Wydaje się nam często, że przyczyną braku naszego powodzenia w nauce języków jest mityczny „brak talentu” czy “nieodpowiedni nauczyciel lub metoda”. Smutna prawda jest taka, że tym powodem jest najczęściej… zwykły brak systematyczności w nauce.

Możemy inaczej to ująć i powiedzieć, że tym powodem jest “przerwanie procesu nauki”. Jest to tak istotne, ponieważ utrzymanie się w procesie nauki (lub jakimkolwiek innym!) jest kluczowe dla osiągnięcia założonego celu. Wypadnięcie “na boczny tor” z regularnego uczenia się, wiąże się z naprawdę sporym ryzykiem, że już do tej nauki nie wrócisz. A jeśli wrócisz, to każdy powrót będzie, w jakiś sposób, obarczony frustracją “zaczynania wszystkiego od początku”. Ta frustracja ZAWSZE wpłynie niekorzystnie i blokująco na Twoje nastawienie do nauki i wiarę w osiągnięcie sukcesu. A bez przekonania i wiary w końcowy sukces – naprawdę trudno gdziekolwiek dotrzeć.

Lekcje online (lekcje zdalne) to naprawdę skuteczny sposób, w jaki możesz zabezpieczyć sobie ciągłość procesu nauki  – co jest KLUCZOWE dla osiągnięcia efektów, których PRAGNIESZ (bo przecież bardzo potrzebujesz tej czy innej umiejętności!)

Kiedy zacząć?

Obecna sytuacja nie tylko sprzyja ale wręcz wymusza na nas to, żeby zainteresować się nauką zdalną. Ale jest wiele innych powodów, dla których nawet w czasach “normalności” warto mieć taką możliwość w zapasie. Poniżej wypisałam takie, które akurat moich słuchaczy czy nowych klientów skłoniły do przejścia na taką formę:

✅przerwy spowodowane dłuższymi chorobami swoimi lub dzieci, częstymi wyjazdami, nienormowanym czasem pracy lub pracą na zmiany.

✅wybór jeśli chodzi o nauczyciela czy szkołę, w której można się uczyć. Nie ogranicza Cię miejsce zamieszkania, możesz wybrać najlepszego dla siebie nauczyciela i formę nauki.

✅więcej możliwości jeśli chodzi o godziny zajęć, jest większa dostępność terminów w godzinach porannych czy wieczornych – nawet takich, których z reguły  szkoła stacjonarna nie jest w stanie zaproponować.

✅nauczyciel pracujący z tobą online, ma możliwość przygotować Ci bazę dodatkowych łatwo dostępnych w każdej chwili zadań/ćwiczeń/czy nagrań, dostosowanych do Twojego celu językowego.

Nauka online jest  również w oczywisty sposób polecana osobom, które nie mogę dojeżdżać lub nie chcą tracić czasu na dojazdy, nie mogą się przemieszczać lub z racji wykonywanej pracy przemieszczają się wręcz bardzo często, przez co regularne i osobiste spotkania z lektorem byłyby trudne.

Nie zrozum mnie źle – pomimo tych wszystkich plusów powyżej – wiem, że możesz i tak mieć wątpliwości – ja również je miałam! Jako lektor, nie wyobrażałam sobie prowadzenia lekcji zdalnie aż do momentu, w którym … po raz pierwszy to zrobiłam.

Jak to działa?

Główne pytanie, które zadają moi uczniowie/klienci na początku to: jak wyglądają takie  lekcje online❓

Technicznie uczestnictwo w lekcji zdalnej nie różni się od naszych doświadczeń, które mamy uczestnicząc na przykład w wideokonferencjach lub z drugiej strony, rozmawiając z najbliższymi przez komunikatory internetowe typu Skype. Łączymy się przez internet, nawzajem się widzimy i słyszymy 💻🎧 Zupełnie jakbyśmy siedzieli obok siebie 🙂

Lektor udostępnia materiały edukacyjne, które są pomocne w prowadzeniu lekcji, a także może zapisywać nowe wyrażenia na “wirtualnej tablicy” – na której ty również możesz pisać, w czasie rzeczywistym🙂

Oprócz nauczyciela “na żywo” masz dostęp do słownika online ( w każdej chwili możesz sobie sprawdzić potrzebne słówko wraz z wymową).

Poniżej jeszcze krótkie podsumowanie czego potrzebujesz pod kątem zajęć online, aby Cię przekonać… że masz to wszystko w zasięgu ręki! :

✅komórka
✅NAJWYGODNIEJ laptop
✅wi-fi
✅adres mailowy ( na który dostaniecie na przykład zaproszenie do edytowania dokumentu/wirtualnej tablicy )
✅NAJWYGODNIEJ słuchawki

WAŻNE!

🔰Zajęcia online są NORMALNĄ LEKCJĄ, na której możesz ćwiczyć wszystkie potrzebne umiejętności językowe (słuchanie, mówienie, czytanie czy nawet pisanie-jeśli tego potrzebujesz). Uczysz się zarówno gramatyki, jak i słownictwa.
🔰Zajęcia online są dla słuchaczy NA KAŻDYM POZIOMIE (nawet na poziomie początkującym!).
🔰Możesz korzystać ze standardowego podręcznika lub z materiałów dostępnych online.
🔰Możesz uczyć się indywidualnie lub w grupie.
🔰Umów się na lekcję próbną, aby zobaczyć jak takie zajęcia wyglądają – po takiej lekcji dopiero podejmiesz decyzję.

To chyba najważniejsze informacje, mam nadzieję, że pomogłam 🙂
I oczywiście trzymam kciuki za Twój postęp językowy w tym roku! Pamiętaj, że nauka języka angielskiego to nie tylko inwestycja, to po prostu konieczność, która zabezpiecza tobie lub twoim dzieciom przyszłość zawodową oraz otwiera drzwi na wiele życiowych możliwości. Powodzenia i działaj!

Katarzyna Wójcik - Angielski Online Wrocłąw StabłowiceNazywam się Katarzyna Wójcik, jestem trenerem i metodykiem języka angielskiego. Z pasji do nauki dzielę się swoją wiedzą już od 16 lat. W tym czasie pracowałam z uczniami na każdym etapie zaawansowania językowego i w każdej grupie wiekowej, od dzieci po kursy biznesowe i korporacyjne. Jako metodyk przez 7 lat nadzorowałam jakość procesu nauczania w renomowanej placówce, a pod moją opieką było ponad 100 nauczycieli różnych języków oraz ponad 1000 słuchaczy. Przez 5 ostatnich lat spełniałam się także jako trener i mentor nauczycieli języka angielskiego prowadząc szkolenia i sesje w procesie mentoringowym. Obecnie prowadzę zajęcia indywidualne, a także lekcje online. Moją pasją od zawsze był rozwój osobisty i nauka. Zawsze szukam indywidualnych metod na to, aby uczeń osiągał jak najlepsze rezultaty. Pozytywnym nastawieniem i motywacją inspiruję innych do działania i pokonywania własnych ograniczeń. Z powodzeniem wykorzystuję swoje talenty do skutecznego nauczania. Jako nauczyciel praktyk wierzę w sukces i potencjał każdego ucznia!

Zapraszam cię do mojej Grupy Motywacja do Angielskiego na FB, gdzie dzielę się swoją wiedzą dotyczącą skutecznej nauki angielskiego i codziennie motywuję do działania🙂

Kontakt do mnie:
email: kasia.wojcik.op@gmail.com
Znajdziesz mnie:
FB: Angielski Online Wrocław Stabłowice
Instagram: kates_lesson

 

 

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.