strony www oleśnica agencja reklamowa olesnica

Optymalizacja obrazów atrybuty TITLE i ALT w WordPressie

Optymalizacja obrazów ma duży wpływ na szybkość ładowania strony. Jak skutecznie przyśpieszyć wczytywanie obrazów, opisałem w jednym z wcześniejszych wpisów.

To nie wszystko, co można osiągnąć za pomocą obrazów w seo. Okazuje się bowiem, że odpowiednia optymalizacja grafiki na stronie może mieć niebagatelny wpływ na pozycję witryny w wyszukiwarce. Cała zabawa z obrazkami, jak zawsze, polega na odpowiednim doborze i umieszczeniu słów kluczowych. Zaraz dowiecie się gdzie te słowa umieścić a gdzie ich unikać. W optymalizacji obrazków ważna jest regularność prowadzenia działań. Nie odkryję Ameryki, jak napiszę, że najlepiej robić to za każdym razem gdy, dodajemy grafikę do strony. Jeśli to sobie odpuścimy to później poświęcimy mnóstwo czasu na bardzo żmudną czynność.

Atrybuty TITLE i ALT – co to właściwie jest?

Tytułowe atrybuty to dwa najważniejsze parametry tekstowe obrazków umieszczanych w witrynach. Pierwszy z nich, TITLE, to oczywiście tytuł grafiki. Na stronie widoczny jest po najechaniu myszką na obraz. Pojawia się wtedy ramka, w której wyświetla się tekst. Atrybut ALT to tekst alternatywny, czyli tekst wyświetlany użytkownikowi w momencie pojawienia się problemów z załadowaniem grafiki. Znacznik ALT ma jeszcze jedno duże znaczenie, sygnalizuje on robotom wyszukiwarek, co widać na obrazku. Łatwo domyślić się, że jest to całkiem niezłe pole do popisu.

O ile TITLE możemy zostawić pusty, to ALT wypełnić należy obowiązkowo. Wielką zaletą tego znacznika jest to, że algorytmy naszej ulubionej wyszukiwarki nie są uznawane za spam. Dzięki temu możemy tu spokojnie wrzucić kilka słów kluczowych, ważne, aby zrobić to, jak najbardziej naturalnie. Jest istotne, ponieważ znaczniki ALT odczytywane są przez czytniki ekranowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Sprawdzanie ALT-ów to jedna z pierwszych i podstawowych czynności w audytach seo, które przygotowujemy przed pozycjonowaniem strony.

Jak nazwać plik ze zdjęciem?

Odpowiedź jest dość prosta. Każda nazwa będzie lepsza niż standardowa nazwa nadawana przez aparat, czyli coś w stylu DSC25425.JPEG. Jeśli są to zdjęcia z Wrocławia to, nazwijcie je po prostu zdjecie_z_Wroclawia.jpeg. Nie musicie wymyślać osobnej nazwy pliku dla stu zdjęć, możecie nadać wszystkim plikom jedną nazwę i te nazwy numerować, np zdjecie_z_Wroclawia1.jpeg itd… itd…

Na zrzucie poniżej możecie zobaczyć gdzie wprowadzić atrybuty ALT i TITLE w WordPressie:

optymalizacja obrazów wordpress yoku.pl

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.